Magnéziumhiány
Ha rendszeresen fáradtnak érezzük magunkat, vagy izomgörcsöket, netán túlzott édesség utáni vágyat tapasztalunk magunkon, az a magnéziumhiány fő jele is lehet.A magnézium ugyanis közvetlenül és közvetve is felelős a testünkben végbemenő folyamatért,így a hiánya az egészségünkre is veszélyes lehet vagy akár súlyos betegségeket is okozhat.Az alábbiakban mutatok néhány tünetet,ami segít felismerni a magnéziumhiány okozta tüneteket,hogy mihamarabb kezelni lehessen azokat:
1. Édesszájúság
A szokatlan és túlzott édességek utáni sóvárgás sokszor annak a jele,hogy bizonyos ásványi anyagok,különösen a magnézium hiányzik a szervezetünkből.Ezért kívánnak a nők édességet a menstruáció során,vagy a sportolók egy kimerítő edzés után,ugyanis mindkét esetben nagy mennyiségű magnézium távozik a testből,ezért van szükség cukorra.
2.Görcsök és izomfájdalom
Az izomgörcsök nagyon fájdalmasak tudnak lenni.Ha túl gyakran történik ilyen,az a magnéziumhiány legfőbb jele.Megszabadulni nem csak pusztán a magnézium raktáraink feltöltésével lehet, a B, E és D vitaminok is segíthetnek. Az ilyen izomgörcsök legegyszerűbb megszüntetési módja,ha az érintett területet körkörösen kezdjük maszíozni.
3.Álmatlanság
A magnézium felel azért,hogy agyunk képes legyen ellazulni, mi pedig elaludjunk.Ha nem megfelelő a magnéziumszintünk,akkor a test relaxáló funkciója is csődöt mond.
4.Csontbetegségek
A magnéziumhiány a kálciumszint csökkenéséhez vezethet,így idővel megnő az esélye a csonttörésnek, az izületi szakadásnak és fájdalomnak.
5.Savas reflux
Nem is gondolnánk,de a gyomorégés hátterében is állhat magnéziumhiány .
6.Apátia és stressz
A magnézium elengedhetetlen az idegrendszer működéséhez,ezért a test relaxációjában is kiemelt szerepet játszik.Ha állandó stresszt és feszültséget érzünk,az könnyen lehet,hogy a magnéziumhiány egyik tünete,ami rosszabb esetben akár depresszióhoz is vezethet.
7.Székrekedés
A székrekedés okai meglehetősen sokfélék lehetnek a stressztől egészen az elégtelen étkezésig.Az egyik ok a magnéziumhiány,ami elégtelen bélfunkciókhoz,végül székrekedéshez vezet.